.8 цікавих фактів про двері

переглянути інші новини

Двері – один з найважливіших елементів сучасного інтер’єру, який зустрічається в кожному приміщенні (офісні, комерційні будівлі, заміські особняки та міські квартири). Однак існує велика кількість різних захоплюючих фактів про дані конструкції, які мало хто знає.

 

 

 

 

 

 

Цікавий факт №1

Японська компанія-виробник представила в продаж сучасні автоматичні двері «Tanaka», які відкриваються тільки тоді, коли до них хтось підходить. Це дверна конструкція майбутнього, так як вона відкривається такого розміру і такої форми, що в приміщення зможе ввійти конкретна людина. Конструкція враховує всі особливості будови тіла відвідувача і «підлаштовується» під нього.

автоматичні двері
Автоматичні двері «Tanaka»

Модель складається з горизонтальних ковзаючих планок і доповнена сенсорною системою управління. Таким чином, сенсори точно розраховують форму людини і безпомилково її повторюють.

Цікавий факт №2

У список найкрасивіших і оригінальних дверей входить конструкція баптистерії Святого Іоанна Хрестителя у Флоренції. Вхід мав неймовірну обробку, що змусило Мікеланджело назвати їх «Брамою Раю».

Такі ворота були побудовані знаменитими архітекторами Андреа Пізано і Гіберті під замовлення Гільдії купців в 1425 році.

Цікавий факт №3

У список найжахливіших дверей входять двері в собор Святого Ніколаса. Представлений собор знаходиться в Словенії. Оригінальна ​​конструкція характеризується наступним набором характеристик:

 • Це відносно молоді двері, які з’явилася в соборі в 1996 році. У цій будівлі все дверні конструкції відрізняються моторошним дизайном.
 • Дана модель сконструйована на честь візиту Папи Івана Павла Другого.
 • Згідно із задумом архітекторів, такі двері повинні були представляти історію єпархії.

Цікавий факт №4

Найбезпечніші двері знаходиться в Колумбії. Така модель має деякі особливості:

 • куленепробивну поверхню;
 • вогнетривкість;
 • вибухостійкість;
 • її неможливо розрізати інструментом з металу;
 • доповнена 10 замками – 10 штирів, ширина кожного становить 2 см;
 • наявність біометричної системи замків – перед входом здійснюється перевірка відбитків пальця, береться аналіз крові, щоб перевірити, що палець дійсно належить живій людині;
 • відбувається інтеграція камери по IP (фото відвідувача відправляється користувачеві по електронній пошті після того, як він подзвонить в двері).

Цікавий факт №5

У Древній Русі всі міжкімнатні двері спеціально робили низькими. Це пояснювалося тим, що при вході в будинок, кожен гість повинен кланятися господареві.

Двері в собор Святого Ніколаса в СловеніїЦікавий факт №6

Загальновідоме правило етикету, коли чоловік попускає даму вперед, відкриваючи перед нею двері. Але мало хто знає історію походження такого «невинного» жесту.

Коли люди проживали в печерах, чоловіки пропускали жінок вперед, щоб переконатися, що всередині печери немає ніякої небезпеки. Адже в незахищене житло могли забігти дикі звірі або ворожі племена. Таким чином, слабка стать повинна була перевіряти наявність безпеки.

Цікавий факт №7

У 1888 році вперше був отриманий патент на обертові двері. Патент отримав популярний на той час винахідник в США – Theophilus Van Kannel. У Нью-Йорку була встановлена ​​норма, що в державних установах швидкість обертання таких конструкцій не повинна була перевищувати 15 оборотів на 1 хвилину.

Цікавий факт №8

Розробку перших в історії систем автоматичних дверних конструкцій приписують Герону Олександрійському. Згідно з історичними даними така модель була спроектована в першому столітті нашої ери. Коли жерці проводили спалення на вівтарі, двері відкривалися за рахунок системи врівноважених парових ваг.

.АКЦІЇ
.Підписуйтесь на новини

  2015 – 2020 © All rights reserved.

  Developed by IT-Kitchen