.Як вибрати меблі для інтер’єру в стилі лофт

переглянути інші новини

Сучасний індустріальний loft стиль не втрачає своєї популярності завдяки економічності та прагматичності. Бетонна обробка, металеві конструкції, білий, чорний, сірий кольори – ключові характеристики, яким володіє модний сьогодні дизайнерський підхід. Поряд з обробкою приміщення важливу роль в оформленні відіграють правильно підібрані меблі в стилі лофт. Саме вони є завершальним штрихом у створенні бажаної атмосфери, привносячи в неї нотки шарму й індивідуальності. Окрім естетичного навантаження, меблі мають бути ще й функціональними, аби володар квартири почувався комфортно й невимушено вдома.

Яку форму повинні мати меблі лофт

Оскільки девізом цієї стилістики є лаконічність та мінімалізм, меблі лофт також мають відповідати цим критеріям. Вони повинні бути простими, виконаними в строгих та правильних геометричних формах, будь це шафа, ліжко чи стілець. Специфіка меблів полягає в тому, що вони мають відповідати духові промислової епохи, мати власний характер, бути дещо суворими й подекуди брутальними. Лаконічні предмети зможуть гармонічно влитися в інтер’єр та доповнити яскраві аксесуари.

У ролі джерел штучного світла можна використати як навісні люстри, так і точкові лампи. Навісні світильники є строгими конструкціями з чіткими лініями, виконаними в чорно-білій або ж однотонній (бронзовій, коричневій) палітрі. Поверхні їх можуть бути шорсткими, вкритими бутафорською іржею.

ліжко лофтПріоритетні матеріали меблів у стилі loft

Найбільш доречними для стилю лофт стануть меблі, виготовлені з таких матеріалів:

  1. Метал. Нержавіюча сталь, хромовані поверхні, металевий декор якнайкраще асоціюються з урбаністично-промисловим дизайном. Саме ці матеріали додають брутальності в інтер’єр. Додаткова їхня перевага полягає у високому рівні зносостійкості та практичності.
  2. Натуральна деревина. Щоб наблизити типові для фабрик та заводів меблі до комфортної домашньої атмосфери, дизайнери почали комбінувати метал із деревиною. Фактура масиву виступає головним джерелом затишку й тепла в квартирі, ненав’язливо розбавляючи холод, яким віє від металу. Дерев’яні меблі в стилі лофт характеризуються тривалим строком служби й здатністю гармонізувати з будь-яким інтер’єром.
  3. Натуральна шкіра. Як і деревина, вона створює затишок у домі й допомагає підтримувати теплу та привітну атмосферу. Непогано поєднуються шкіряні вироби, наприклад, диван та крісла, із металевими конструкціями, грубою обробкою стін, стелі та підлоги. Популярність шкіра отримала завдяки своїй екологічності й практичності.
  4. Скло. Цей матеріал не затемнює приміщення, не захаращує довколишній простір. Скляні меблі, скажімо, журнальний столик чи поличка, слугують підтриманню максимально світлої обстановки, у той же час виступаючи символом урбаністичної епохи.

Бажано використати для спальні, вітальні, кухні штучно зістарені, вінтажні предмети меблів. Це вдалий спосіб наповнити домашню атмосферу легким та ненав’язливим духом старовини.

Базова палітра кольорів

стелаж у стилі лофтОсновні кольори меблів, виконаних у цій стилістиці – яскравий золотавий, сріблястий, металевий, бронзовий, чорний, коричневий, теракотовий, бежевий, білий, сірий. Це палітра, типова для урбаністичного світу. Треба обирати такі відтінки вказаних кольорів, які не будуть здаватися надто похмурими.

Функціональність як критерій вибору меблів

Loft дизайн – це перш за все функціональний та практичний дизайн. Кожна річ у квартирі повинна мати утилітарне призначення, адже на цьому й заснована індустріальна епоха. Усі предмети меблів мають бути ергономічними й такими, що стануть у нагоді в повсякденні. Найкраще, якщо вони поєднуватимуть кілька функцій. Не завадить наповнити оселю місткими системами зберігання, розвісити на стінах хромовані горизонтальні полиці, поставити дерев’яну тумбу чи комод із багатьма ящиками. Невід’ємними елементами стилю лофт є старовинні чемодани та скрині.

Використавши металеві вертикальні етажерки, високі стелажі для вітальні, можна виконати зонування квартири, відділивши цю кімнату від спальні чи кухні. Трохи фантазії – і ваша оселя стане справжнім арт-об’єктом.

*Зображення із сайту woodwerk.com

.АКЦІЇ
.Підписуйтесь на новини

    2015 – 2020 © All rights reserved.

    Developed by IT-Kitchen