.Ідеї оформлення кухні у стилі Прованс

переглянути інші новини

Сільський колорит кухні у стилі Прованс створює затишок Франції у кожному домі. Меблі для кухні такого стилю дуже легкі, вони не будуть давити на мешканців оселі кольорами чи текстурами, а навпаки – сприятимуть атмосфері тепла та затишку, допоможуть розслабитися після напруженого дня. Саме сімейні цінності є основою прованського стилю, тому так легко вписується французький шарм до кухонного оздоблення.

Головними правилами, за якими створюється стиль Прованс на кухні, є:

 • використання натурального дерева у меблях;
 • інтер’єр з перевагою повітря над оснащенням;
 • якісне яскраве світло;
 • білі та інші світлі відтінки в оздобленні й текстилі;
 • квіткові візерунки на посуді та текстилі;
 • меблі з виглядом зістарювання.

Символічність природних кольорів дуже чітко можна прослідкувати в кухні у стилі Прованс. Кольори відповідають природним краєвидам Франції, де й народився цей стиль.

кухні провансФранцузький стиль у дизайні кухні

Для створення стилю Прованс у власній кухні важливо зробити відповідний ремонт приміщення. На стіні можна використати покриття з декоративної штукатурки або пофарбувати її товстими мазками фарби. Цегляні стіни взагалі можна залишити непофарбованими, щоб інтер’єр виглядав більш вінтажним.

Стіни кухні, де не стоять кухонні меблі, оздоблюється керамікою, бажано – з квітковими візерунками в стилі Прованс. На стелі розташовуються дерев’яні балки, металеві білі лампи. А ось підлогу зазвичай оснащують необробленими зістареними дошками, керамічною плиткою з шершавою поверхнею. Підлога на кухні у стилі Прованс краще виглядає в темному кольорі.

Двері та віконні рами в такому інтер’єрі виконують з дерева та фарбують в білий колір. Комплекти меблів доповнюються зручними плитами та антикварними витяжками. На відкритих поличках по всій кухні розміщується світлий начищений посуд, глиняні та фарфорові вази, статуетки. Побутову техніку слід сховати за дверцятами шаф, де її не буде видно. Натуральні тканини в оздобленні кухні у стилі Прованс внесуть довершуючий штрих у створений дизайн.

французькі меблі для кухніМеблі для кухні в стилі Прованс

Для того щоб купити кухні, які б доповнили стиль Прованс в інтер’єрі, важливо звернути увагу на білі меблі з дерева масивного типу. Комплекти обідньої групи мають включати овальний чи великий прямокутний стіл з гнутими ніжками та високими спинками на стільцях. Всі робочі поверхні кухонних меблів та глухі фасади мають бути виконані з грубого зістареного дерева. Меблі для кухні в стилі Прованс можна зістарити самостійно чи замовити у виробника. Стилізація такої обробки включає в себе:

 • зашкурювання поверхонь;
 • неоднорідне за текстурою фарбування у білий, бузковий, блакитний чи жовтий колір;
 • затирання кутів до вигляду старих;
 • підкреслювання застарілих ділянок золотистим кольором;
 • розпис в пастельних кольорах.

Французький стиль довершать легкі фіранки на вікнах, які можна додатково розташувати й на меблях. Дизайнери рекомендують купити кухні, де в дизайні буде використовуватися така ж тканина, що й для оздоблення вікон.

.АКЦІЇ
.Підписуйтесь на новини

  2015 – 2020 © All rights reserved.

  Developed by IT-Kitchen