.Облаштування зручної і функціональної вітальні

переглянути інші новини

Вітальня – це головна кімната в будинку, його центр тяжіння. У ній відпочивають члени сім’ї і приймають гостей. Тому така кімната повинна бути облаштована з максимальним комфортом і затишком, мати продуманий інтер’єр, а також красиві і зручні меблі для вітальні.

Поділ вітальні на зони

Вітальня є центром нашого будинку. Тут відпочивають всі члени сім’ї, можливо, при цьому вона є їдальнею і бібліотекою. І звичайно ж, в ній приймають гостей. Тому призначення цієї кімнати, на відміну від інших приміщень в будинку, різноманітне.

Вітальня, як головна кімната в будинку, потребує особливої ​​уваги. Потрібно зробити її затишною, так як відпочивати після трудового дня члени сім’ї будуть саме тут. Але і про сучасний гарний дизайн забувати не варто. Для прийому гостей недостатньо м’якого дивана з теплим пледом. Для сторонніх людей вітальня є також своєрідним представленням про смаки, достаток і спосіб життя господарів.

Виходом з даної ситуації буде поділ вітальні на функціональні зони. Причому одна з зон повинна бути домінуючою. Тому перед початком облаштування вітальні слід визначитися, який основний функціонал буде нести ця кімната (кімната відпочинку, їдальня або кабінет). Залежно від цього, одну з зон роблять провідною в інтер’єрі всієї вітальні.

У вітальні повинні бути зона відпочинку і зона для прийому гостей. Яким чином можна відокремити ці зони?

облаштування вітальніВеликою мірою це залежить від розміру вітальні. Якщо кімната досить велика, то можна поставити функціональну перегородку, причому можна відокремити зони повністю (вийде дві кімнати) або зробити перегородку невисоку (близько 1 м) для візуального зонування приміщення. Перегородка може бути з гіпсокартону, скла. Але це може бути застосовано до великих приміщень.

Для невеликих кімнат є бюджетний варіант: на стелі зміцнити карниз і повісити на нього штору або легкий тюль. Слід звернути увагу на колір штори або тюлю. Він повинен поєднуватися із загальним колірним рішенням вітальні. Дизайнери не обмежують у виборі колірного наповнення, це можуть бути стримані кольори, а можна влаштувати буйство фарб. Вибір за членами сім’ї.

Ще один варіант зонування – за допомогою світла. Якщо в зоні відпочинку досить м’якого розсіяного світла (це може бути торшер або настінне бра), то на території для гостей освітлення повинно бути яскравим, активним.

Отже, зони поділені. Що ж розмістити в кожній із зон?

Вибір предметів інтер’єру та меблів для вітальні

 1. Зону відпочинку слід постаратися облаштувати згідно з потребами всіх членів сім’ї, щоб кожен відчував себе комфортно. Зазвичай час для відпочинку і розслаблення – це вечірні години, після того, як всі приходять з роботи або із занять. Тому зону відпочинку краще розташувати ближче до вікна, подалі від дверей. Цей варіант зонування буде створювати своєрідну ілюзію відокремленості, що дуже актуально кінці важкого робочого дня.
 2. облаштування вітальніЗону відпочинку не потрібно захаращувати меблями. Цілком достатньо дивана, пари крісел і журнального столика. Найчастіше сім’я ввечері збирається для перегляду телепередач, тому дивани та крісла в зоні відпочинку повинні бути розташовані так, щоб з будь-якого місця було видно екран телевізора.
 3. Якщо в сім’ї є дитина, потрібно передбачити місце відпочинку і для неї (можливо, маленький столик, невеликий стелаж для іграшок).
 4. Якщо є можливість, можна спорудити в вітальні камін. Справжній або електричний – він створить в цій кімнаті затишок, адже всі люди люблять дивитися на вогонь. Вогонь очищає думки, дає необхідне розслаблення.
 5. Так як вітальня – це багатофункціональна кімната, тут потрібно поставити і корпусні меблі. Це можуть бути стінки, стелажі, книжкові шафи, буфети. Легкі ажурні стелажі підходять також для поділу вітальні на зони.
 6. У зонах обідній або для прийому гостей ставиться обідній стіл зі стільцями, а також шафи для посуду. Звичайно, тут необхідно залишити достатньо простору для пересування гостей.
 7. диван 2019Якщо необхідно організувати в вітальні і робочу зону (кабінет), вона облаштовується біля вікна, при цьому бажано, щоб світло від вікна падало зліва. У робочій зоні встановлюється робочий стіл, його можна замінити секретером, шафою з відкидною стільницею. Секретер є кращим, так як економить простір. Обов’язково не забути про місце для робочого крісла.
 8. Якщо квартира малогабаритна, вітальню бажано облаштувати в світлих тонах і не використовувати в декорі громіздкі предмети і прикраси.
 9. В інтер’єрі вітальні краще не вживати різких контрастів, так як вони можуть стомлювати. Зелений, блакитний, бежевий, м’які природні кольори створюють атмосферу затишку, чистоти і розслабленості.
 10. І тільки в тому випадку, якщо вітальня є такою кімнатою по суті, тобто виключно місцем для прийому гостей, можна грати будь-якими кольорами. Наприклад, якщо господарі молоді та люблять галасливі вечірки, то яскраві кольори будуть дуже навіть до речі.
 11. При облаштуванні вітальні не слід забувати і про різні дрібниці, які роблять наш інтер’єр унікальним. Це квіти, картини, статуетки, свічники.
.АКЦІЇ
.Підписуйтесь на новини

  2015 – 2020 © All rights reserved.

  Developed by IT-Kitchen