.Освітлення оселі в стилі лофт

переглянути інші новини

Інтер’єр лофт з’явився на території США в 30-40-х роках минулого століття. Це індустріальний стиль, концепція якого включає цегельні стіни, бетонну стелю з неприхованими комунікаціями, зістарену дерев’яну чи бетонну підлогу, металеві меблі, стримані кольори (чорний, білий, сірий), максимум вільного простору. Одну з ключових ролей у створенні цієї стилістики відіграє освітлення. Розглянемо, які світильники у стилі лофт використовуються в сучасному дизайні інтер’єру.

Підвісні світильники

Вважаються не тільки оригінальними, а й функціональними: їх можна підняти на бажану висоту. У ролі підвісок використовуються довгі ланцюги або шнури. Звисаючі світильники мають різну форму:

 • класичних ламп розжарювання;
 • невеликих бочоr;
 • гасових ламп;
 • вуличних ліхтарів тощо.

Матеріали, з яких виготовляються довгі світильники – це: скло, метал, натуральна деревина і навіть шкіра.
Для освітлення просторих приміщень часто використовуються люстри-шандельєри. Розташовані на фоні цегляної кладки, дерев’яних балок, неприхованої проводки, вони зможуть відіграти роль оригінального акценту. Такі світильники, оздоблені скляними абажурами, дрібними бусинами чи підвісками, мають дерев’яний чи металевий каркас.

торшер лофтПідлогові освітлювальні пристрої

Модний різновид світильника – торшер. В інтер’єрі лофт він повинен відповідати певним вимогам:

 • мати висоту, що приблизно дорівнює людському зросту;
 • володіти незвичним силуетом (наприклад, нагадувати залізничний прожектор чи лампу у фото-студії).

Підлогові світильники-торшери, виконані в індустріальному стилі, доповнюються скляними, тканинними чи металевими абажурами.

Точкове світло

Цей різновид освітлення вкрай важливий для оформлення робочої зони чи зони відпочинку в квартирі. З цією метою використовують:

 • настінні бра;
 • настільні лампи.

Дизайн їх має бути специфічним. Форма нагадує прожектори, ліхтарі, скляні кулі, світильники архітекторів, металеві відерця тощо.

Інші різновиди світильників

Освітлення в стилі лофт можна організувати шляхом використання світлодіодної чи люмінесцентної підсвітки. Завдяки їм вдається створити враження, що світло «парує» в повітрі, адже видимі світильники у кімнаті відсутні. Таке рішення дозволить візуально розширити простір у квартирі.

світильник лофт

Часто для приміщень, оформлених у стилі лофт, використовуються світильники на рельсах чи треках. Особливості їх полягають у тому, що велика кількість ламп розміщується вздовж тросу чи іншого горизонтального кріплення. Завдяки їм світло ідеально розсіюється у великих кімнатах.

Як розміщувати світильники

Джерела світла в інтер’єрі лофт є одним із способів зонування простору. Принципи розташування їх такі: для квартири обирається одне основне джерело світла, а в кожній із зон використовується ще декілька додаткових. У разі потреби можна зробити акцент на окремих елементах інтер’єру, встановивши над ними чи позаду них точкові або трекові світильники.

Бажано, щоб освітлення було максимально зручним і технологічним. Добре, коли джерело світла можна повертати в бажаному напрямі.

.АКЦІЇ
.Підписуйтесь на новини

  2015 – 2020 © All rights reserved.

  Developed by IT-Kitchen